دوشنبه ۱۱ فروردین سال ۱۳۹۹

نشست جان شیرین حمایت از حیات و صیانت حیوانات در کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد

28 خرداد ماه نشست حمایت از حیات حیوانات با نام جان شیرین در کانون وکلای دادگستری مرکز در خیابان زاگرس برگزار شد . باهمت کمیسیون حقوق بشر کانون وکلا ی  دادگستری مرکز ،  که لزوم تدابیر حمایت گرانه حقوقی در صیانت از حقوق حیوانات تاکید شد.،سخنرانان جناب دکتر پیام محبی ، جناب آقای احسان هومن عضو کانون وکلا و سازمان حمایت از حیوانات پارس و جناب آقای  آقا خانی وکیل پایه یک دادگستری  و جناب اقای مهاجرانی وکیل پایه یک دادگستری و حامیان حیوانات و محیط زیست ، فعالان مدنی  برگزار شد . همچنین فعال حقوق کودکان وفعال مدنی خانم ساناز فاضلی در این جلسه حضور داشتند .

جناب دکتر پیام محبی در زمینه محیط زندگی حیوانات ، روانشناسی و نوع زندگی حیوانات در زندگی شهر نشینی در مورد عقیم سازی حیوانات خیابانی و حفظ حیات حیوانات گونه‌های در حال انقراض  صحبت کردند .

جناب آقای احسان هومن در زمینه قوانین و نقض قانون در رسیدگی به پرونده‌های حیوان آزاری و کشته شدن توله  خرس سواد کوه و پیگیری جرم بعمل آمده   ، آسیب‌های انسانها به محیط زیست و انقراض گونه‌های جانوری در عدم آگاهی و قانون در زمینه حمایت از حیوانات سخن گفته شد ، همچنین لزوم اجرای لایحه در حمایت از حیوانات و تعقیب مجرمین و نگاه عمیق و انسانی به مبحث این لایحه برای جلوگیری از بروز خشونت‌های بیشتر، چراکه حیوان آزار ، مجرمی هست که میتواند به انسانها هم  آسیب وارد کند و پیگیری این نوع خشونت‌ها از آسیب‌های جدی به جامعه جلوگیری به عمل می‌آورد، همچنین  در زمینه تدوین لایحه ای  در زمینه اجرای قانون منع خشونت علیه حیوانات با توجه به موازین اسلامی  برگرفته شده از از کشورهای اسلامی همچون عربستان ، امارات ، ترکیه شدند .

جناب آقای مهاجرانی با خواندن شعری یاد و خاطره دکتر گل محمدی دامپزشک و حامی حیوانات گرامی داشتند در زمینه حقوق و حمایت از حیوانات صحبت کردند و لزوم اجرای قانون و پیگیری در زمینه صیانت از حیاتحیوانات  و حمایت دامپزشکان ، قانون گذاران فعالین را در زمینه خواستار شدند . 

 


پیام یا سوال خود را برایمان بفرستید

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.*

*